# # # #
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nový dizajn kancelárií Amdenu

Už dlho sme uvažovali o tom, že si vytvoríme nové, moderné zasadačky. Potrebovali sme oživiť miesto, kde denne pracujeme a trávime tu veľkú časť dňa. Potrebovali sme miesto inšpiratívne, príjemné a priateľské nielen pre seba, ale aj pre našich klientov. A tak sa stalo, že vznikla jednoduchá úloha – urobiť grafický návrh našich zasadačiek!

Pánovi O sa hlavou naháňali myšlienky, veľa myšlienok. Nevedel, ako začať, ale chcel, aby to bolo niečo neobyčajné.  Avšak jeho cieľ bol neskromný – „za málo času veľa muziky“, teda aby mu to zabralo čo najmenej práce. Bol z toho smutný, trpel depresiami, nespal, v noci sa odkrýval, trápil sa tým, kade chodil, až k nemu zostúpil Boh a osvietil ho.

Takéto zázraky sú v Amdene skrátka na každodennom poriadku.

„Myslivna“

Každého zaujme naša „Myslivna“ – či už sú reakcie pozitívne alebo rozporuplné, dôležité je, že v ľuďoch vyvoláva pocity a o to išlo. A prečo práve názov „myslivna“? Je to miesto, kde vznikajú nápady. Priestor, kde sa stretávajú dva svety, vnútorný s vonkajším. Kumuluje sa tu najviac energie. Skrátka sa tu myslí, preto „myslivna“ a od nej je to už len krôčik k parohom, ktoré sú hlavným motívom tejto miestnosti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oko do Amdenu

Veľká zasadačka sa rodila postupne. Vzniklo niekoľko návrhov, z ktorých na základe dlhých debát a hlasovaní vyšiel ten jeden! V jedinej miestnosti je celý Amden – nenápadné prvky, ktoré vyjadrujú náš vzťah k práci. Aj veľmi diskutované oko. Svoje útočisko tu našli aj naše zvieratká z firemného loga – chameleón, myš, sova, delfín a ťava. Urobili sme si zo zasadačky malú ZOO.

oko-300x252

A čo si myslia o výzdobe kolegovia?

Petra, riaditeľka:

Tentokrát som sa rozhodla bojovať proti planému „obuvníkov syn chodí bosí“ a tlačila som na výzdobu a výbavu zasadačiek s dosť veľkou razanciou. Zadanie bolo jasné, niečo kreatívne, nevšedné a pútavé, čo doladí naše novo vybavené zasadacie miestnosti. Chvíľu to trvalo, ale výsledok sa mi fakt páči. Dizajn spĺňa to základné a najdôležitejšie – upúta na prvý pohľad a je často prvou témou, tzv. icebreakom. Je za tým príbeh, na ktorý je možné nadviazať. Neznamená to, že sa všetkým páči, ale stojí za stanovisko a to je podstatné!

Alča, účtovníčka:

Zasadačky sa mi páčia. Je super, aké sú kreatívne a nápadité, to sa k marketingovej agentúre určite hodí. Dobre tak reprezentujú prácu, ktorú vieme robiť. Na druhej strane ma ale niektoré výjavy trochu desia a mám niekedy problém sa sústrediť a nedívať sa napríklad na pozerajúce oko. Na to si ale určite časom zvyknem.

Peťa, manažérka:

Naše zasadačky sú skutočne kreatívne a neobvyklé. Niektorá výzdoba sa mi páči (polep sochy na skrini vo veľkej zasadačke) a niektoré nie (napr. tie parohy). Spojenie parohov s „myslivnou“ mi skutočne nenapadlo a myslím, že bez vysvetlenia to napadne málokoho. Po vysvetlení sa tomu návštevníci zasmejú a asi ocenia aj tú kreativitu a vtip, ale na prvý pohľad to skôr vyzerá ako zasadačka paroháčov… čo nie každému mužovi môže byť príjemné.

Vlaďka, účtovníčka:

Veľká zasadačka sa mi veľmi páči – hlavne oko vyzerá úplne skvelo! Z malej zasadačky a tých parohov som trochu rozpačitá, možno si časom zvyknem. Nápad spraviť „myslivnu“ je myslím veľmi vydarený. Vadí mi, že sa to musí všetkým vysvetľovať, aby to pochopili… Každopádne takú zasadačku ako máme my, určite nikto nemá!!! J

Roman, office manažér:

Výzdoba zasadačiek dopadla lepšie, než som čakal. Návrh na papieri sa mi síce páčil, ale nemyslel som si , že to bude vyzerať tak dobre. Celkovo to má nejaký koncept, nie je to len nejaká grafika „rozhádzaná“ po stene.

Jirka, projektový špecialista:

No tak zasadačky sa mi veľmi páčia. Je teda dosť zaujímavé, akým spôsobom bola pojatá „myslivna“, ale inak je to celé veľmi pekne spravené. Je tam dobrá grafika a je to pekne graficky znázornené. Najskôr som si vravel, že to oko bude hrozné a rušivé, ale nakoniec to vyzerá dobre a roh miestnosti je vďaka tomu oku celkom pekne farebný.

Pavla, administrátorka:

V zásade sa mi zasadačky páčia, oko mi nevadí ( vyrastala som za totality a som zvyknutá, že som stále pod dohľadom) a príde mi to ako nevšedný a originálny nápad. Jediné z čoho nie som veľmi nadšená, sú spomínané parohy. Pochopila som vtip s „myslivnou“ – tým sa mi ale ponúka spojitosť s Konopišťom a výstavou podobných trofejí Ferdinanda d´Este, ktorý to všetko pozabíjal. Z toho dôvodu ma pohľad na vystavené parohy dosť deprimuje.