# # # #
econs2

Redizajnovaný web spoločnosti E-Consulting Czech spustený!

Po dôkladných prípravách sme spustili redizajnovaný web nášho klienta spoločnosti E-Consulting Czech. Pri redizajne sme vychádzali z niekoľkých hľadísk: primárnym cieľom bolo zamerať sa na zrozumiteľné a atraktívne predstavenie služieb spoločnosti a nalákanie potencionálnych zákazníkov na vytvorenie dopytu. Call to action prvky (dopytové/ kontaktné formuláre) sú teda súčasťou layoutu webu, ich obsah a štýl sa mení podľa konkrétnej témy. Služby obsahujú sofistikované poznámky – povinné položky, aby bolo možné vytvoriť realistickú ponuku a v sekcii Kariéra láka kontaktný formulár uchádzača úplne iným tónom: „Chcete sa zastaviť? Napríklad na kávu!“

Predstavenie služieb spoločnosti obsahuje celú plejádu nástrojov tak, aby sa potencionálny zákazník dozvedel čo najviac a chcel spoločnosť kontaktovať s ponukou. Preto na webe nájdeme ako textové popisy služieb, piktogramy, infografiky, tak aj videá z firemného YouTube kanále, ktoré nie len názorne predstavujú samotné produkty a služby, ale tiež samotných zamestnancov E-Consultingu, ktorí nakoniec s klientmi vstupujú do každodenného kontaktu. Nevšedná tvár, priateľský, inovátorský prístup – to je základná firemná kultúra a stratégia spoločnosti E-Consulting Czech.

A pretože je dobre známe, že „Obsah je kráľ“, ďalším novým prvkom na webe bol Blog. Vytvorili sme platformu pre redakčný obsah, ktorý síce na starom webe bol, ale nie príliš v prehľadnej forme. Cieľom bolo obsah lepšie odprezentovať užívateľom, umožniť jednoduché vyhľadávanie a rozsiahle legislatívne poradne a navyše  využiť potenciál obsahu aj pre lepšiu dostupnosť webu z vyhľadávačov (SEO). Redakčný obsah je hlavným lákadlom pre užívateľov a generuje najväčší traffic a leads na webe. Preto sa v layoute webu, na podstránkach objavujú články z blogu, vždy relevantné k téme práve navštívenej sekcie. Týmto spôsobom pomáhame návštevníkovi webu zorientovať sa v problematike, ponúknuť maximum užitočných informácií a navyše budujeme obsah atraktívny aj pre vyhľadávačov.

Dnes vzhľadom k masovému nárastu užívateľov mobilných zariadení je už samozrejmosťou, že by web mal byť prispôsobený prehliadaniu v mobilných telefónoch a tabletoch, preto je aj web e-cons.cz navrhnutý a realizovaný v responzívnom dizajne.

Prepojenie webu a sociálnych médií je ďalším povinným prvkom – ktorý obohacuje ako návštevníka webu, tak napomáha pri zlepšovaní dostupnosti z vyhľadávačov. Väčší dôraz na komunikáciu na sociálnych sieťach je vzhľadom k cieľovej skupine v sekcii Kariéra, kde je facebookový profil a YouTube kanál prepojený na väčšej ploche prostredníctvom social pluginov.

Súhrn spolupráce:

Pre klienta sme po vstupných analýzach , konzultáciách a detailnom zoznámení s firemnou kultúrou a obchodnou stratégiou pripravili návrh informačnej architektúry webu, na ktorého základe vznikla grafika. Na grafickom dizajne sme spolupracovali s Radkom Lacinom, ktorý vytváral CI E-Consultingu. Po ďalšom kole konzultácií nad dizajnom sme sa pustili do programovania. Jednou z požiadaviek klienta bolo použitie open source platformy, preto sme pre nový web doporučili a využili WordPress, ktorý všetky požiadavky na funkcionality spĺňa a navyše je jednoducho ovládateľný samotnými redaktormi na strane klienta. Navyše vďaka veľkej komunite kóderov je prenosný a pozorovateľ webu nie je nijak obmedzovaný pri používaní webu v budúcnosti.

Open source riešenia sú jedným z hlavných trendov presadzujúcich sa v posledných dvoch rokoch, ktoré vedú k oslobodeniu zadávateľov od veľkých robusných a drahých riešení, k flexibilnejším a lacnejším. Tieto celkom funkčné riešenia môže poskytnúť aj menšia agentúra bez veľkého vývojového oddelenia. A klient sa nestáva rukojemníkom a prípade akýchkoľvek úprav, rozšírení alebo problémov. Čo absolútne konvenuje aj nastavenie v Amdene, ako slobodnej firmy.

 O spoločnosti:

Spoločnosť E-Consulting Czech pôsobí na trhu od roku 1994. Od začiatku sa zameriava na ekonomické služby, ktoré zahŕňajú spracovanie mzdovej agendy a účtovníctvo a to podľa českej aj slovenskej legislatívy. Ďalej poskytuje daňové, mzdové a ekonomické poradenstvo. E-Consulting CZech je tiež špecialistom pre oblasť Mzdového auditu a mzdovo-personálneho poradenstva. Svoje služby poskytujeme viac než osemdesiatim klientom, ktorými sú ako známe nadnárodné, tak aj úspešné české spoločnosti, pôsobiace na území ČR a SR.

www.e-cons.cz

screencapture-www-e-cons-cz

screencapture-www-e-cons-cz-sluzby-zpracovani-mezd